Technologijų mokyklinio brandos egzamino rengimo metodinės rekomendacijos

Rengiantis 2017 metų brandos egzaminams svarbu žinoti:

Norint gauti brandos atestatą reikia išlaikyti du brandos egzaminus. Vienas iš jų privalomas - lietuvių kalbos ir literatūros. Šių egzaminų tipą – valstybinį ar mokyklinį – renkasi mokinys.

• Technologijų arba Menų mokyklinį brandos egzaminą mokiniai turės pasirinkti iki 2017 m. sausio 10 dienos. Kitus Brandos egzaminus ir jų tipus mokiniai turės pasirinkti iki 2017 m. vasario 24 dienos.
  • Apie savo pasirinkimą mokiniai turės raštu informuoti mokyklos vadovą.
  • Keisti pasirinkto egzamino ar jo tipo nebus galima.
  • Privalomąjį lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą galima laikyti, jei šio dalyko metinis pažymys patenkinamas ir yra išlaikyta kalbos įskaita.
  • Balandžio pradžioje mokiniai savo mokyklose galės sužinoti savivaldybės teritorijoje esančias mokyklas, kuriose jie laikys brandos egzaminus.
  • Pakartotinėje sesijoje brandos egzaminus galės laikyti tik tie kandidatai, kurie dėl pateisinamos priežasties nelaikė valstybinio ar mokyklinio brandos egzamino pagrindinės sesijos metu.
  • Per pagrindinę sesiją neišlaikiusieji lietuvių kalbos ir literatūros valstybinio ar mokyklinio brandos egzamino pakartotinėje sesijoje galės laikyti tik mokyklinį brandos egzaminą.
  • Mokyklinių pagrindinės sesijos brandos egzaminų rezultatai skelbiami per 5 darbo dienas nuo egzamino vykdymo dienos, gimtųjų kalbų bei lietuvių kalbos ir literatūros – per 9 dienas.
  • Valstybinių brandos egzaminų rezultatai skelbiami per 3 darbo dienas nuo Valstybinių brandos egzaminų vertinimo komiteto posėdžio, patvirtinusio rezultatus, dienos.
  • Planuojama visų valstybinių brandos egzaminų pagrindinės sesijos rezultatus paskelbti iki liepos 12 d.
  • Kandidatas, nesutinkantis su brandos egzamino darbo įvertinimu, per 3 darbo dienas nuo rezultatų paskelbimo dienos gali teikti mokyklos vadovui apeliaciją dar kartą darbą peržiūrėti ir pakartotinai jį įvertinti.
  • Brandos atestatas išduodamas tik gavus apeliacijų rezultatus, į brandos atestato priedą įrašomas apeliacijos rezultatas.

Nacionalinio egzaminų centro interneto svetainėje www.nec.lt galima rasti:

• 2017 m. brandos egzaminų tvarkaraštį;
  • Lietuvių kalbos ir literatūros įskaitų nuostatus;
  • Brandos egzaminų programas;
  • Brandos egzaminų organizavimo ir vykdymo tvarkos aprašą;
  • Valstybinių brandos egzaminų užduočių pavyzdžius, kurie padės pasitikrinti žinias ir lengviau apsispręsti pasirenkant brandos egzaminus.

Bendrasis priėmimas į aukštąsias mokyklas

• Pagrindinės priėmimo procedūros vykdomos internetu. Bendrąjį priėmimą į aukštąsias mokyklas organizuoja LAMA BPO (Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti) – www.lamabpo.lt.

Kur rasti reikiamos informacijos

• Su 2017 m. stojimu į aukštąsias mokyklas susijusią išsamią informaciją galima rasti Švietimo ir mokslo ministerijos interneto svetainėje: www.smm.lt.
  • Informacija apie profesijas, kvalifikacijas, profesines ir aukštąsias mokyklas, mokymo ir studijų programas – Atviros informavimo, konsultavimo ir orientavimo sistemos (AIKOS) interneto svetainėje: www.aikos.smm.lt.
  • Studijų kokybės vertinimo centras skelbia duomenis apie vertintas visų Lietuvos aukštųjų mokyklų studijų programas, jų akreditaciją: www.skvc.lt.
  • Informaciją apie lengvatines paskolas ir socialines stipendijas teikia Valstybinis studijų fondas: www.vsf.lt.